آروبا از آمریکا می‌خواهد تحریم های مالی را بردارد

آروبا از آمریکا می‌خواهد تحریم های مالی را بردارد
خلاصه اخبار

آروبا از آمریکا می‌خواهد تحریم های مالی پالایشگاه نفتی شرکت سیتگو پترولیوم را بردارد تا این پالایشگاه بتواند هزینه‌های یک پروژه بازسازی را تامین کند.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم ، آروبا از آمریکا می‌خواهد تحریم های مالی پالایشگاه نفتی شرکت سیتگو پترولیوم را بردارد تا این پالایشگاه بتواند هزینه‌های یک پروژه بازسازی را تامین کند. این تحریم ها باعث کاهش اشتغال در این جزیره کارائیب نزدیک به ونزوئلا شده است . 
وور کروس، نخست وزیر آروبا گفت آمریکا در ابتدا تخفیف در تحریم ها را نپذیرفت که در ماه جاری باعث توقف یک پروژه 685 میلیون دلاری شد. این پروژه در 2016 آغاز شده بود . 
دولت این جزیره انتظار یک جواب قطعی را در مورد درخواستش مبنی بر اجازه سرمایه‌گذاری 15 تا 20 میلیون دلاری در این پروژه دارد . 
وور گفت این پول برای بازگرداندن کارگران کافی است . 
سیتگو واحدی از شرکت نفت دولتی پترولیوس دی ونزوئلا است که تحت تحریم های مالی آمریکا قرار گرفته است.  هدف تحریم‌ها بر دولت و شرکت نفت دولتی ونزوئلا، برکناری نیکلاس مادورو است . 
پالایشگاه سیتگوی آروبا یک اجاره نامه 15 ساله با دولت آروبا دارد که توافق کرده یک پالایشگاه 209 هزار بشکه ای  تعطیل را بازگشایی کند. این کار در اوایل فوریه متوقف شد و کارگران به خاطر تحریم‌های آمریکا بیکار شدند. دور اول تحریم ها بر ونزوئلا در 2017 باعث تاخیر در اجرای این پروژه شده بود .