آخر هفته مثبت برای بورس تهران

آخر هفته مثبت برای بورس تهران
خلاصه اخبار

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۶۵۹ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن دو میلیارد و ۸۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۲۰ هزار و ۲۴۰ نوبت داد و ستد بود.

به گزارش سیگنال به نقل ا زسنا، بورس تهران آخرین روز هفته را با صعود تمامی شاخص ها به پایان رساند. در همین زمینه، شاخص کل با رشد ۲۳۳ واحدی به کار خود پایان داد و به سطح ۱۶۲ هزار و ۸۲۷ واحد رسید. شاخص هم وزن نیز ۳۷ واحد رشد داشت و در یک قدمی کانال ۳۱ هزار واحد قرار گرفت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۲۶۵ واحدی به رقم ۱۸۲ هزار و ۱۱۰ واحد دست یافت. شاخص بازار اول در حالی با افزایش ۲۸۹ واحدی به رقم ۱۲۲ هزار و ۲۱۳ واحد همراه شد، که شاخص بازار دوم با کاهش ۸۸ واحدی عدد ۳۱۳ هزار و ۶۱۲ واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز بدون تغییر چندانی در جایگاه دو هزار و ۶۳ واحدی قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی خلیج فارس با ۱۶۰ واحد و بانک تجارت با ۴۶ واحد و فولاد خوزستان با ۴۱ واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های بانک ملت با ۱۳۸ واحد، پالایش نفت بندر عباس با ۶۷ واحد و ملی صنایع مس ایران با ۵۹ واحد افزایش، بیشترین تأثیر مثبت را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.
ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۶۵۹ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن دو میلیارد و ۸۴ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۲۰ هزار و ۲۴۰ نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های گسترش صنایع پیام، خدمات فنی فولاد یزد، سرمایه گذاری دانایان پارس، کشت و دام قیام اصفهان، پخش البرز، کشاورزی و دامپروری مگسال، گروه مپنا، پتروشیمی اصفهان، مجتمع صنایع و معدنی احیا سپاهان، تابان نیرو سپاهان، بانک پاسارگاد، ماشین‌سازی ایران از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی صبانور، لوله و ماشین سازی ایران، پتروشیمی ممسنی، پتروشیمی کازرون، پخش البرز، قند لرستان، افست، لوازم خانگی پارس، داروسازی تهران دارو، تولید تجهیزات سنگین هپکو، حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس، داروسازی زهراوی، پتروشیمی آبادان، فولاد خوزستان، شیر پاستوریزه پگاه خراسان و سرمایه‌گذاری صنعت نفت متوقف شدند.
امروز همچنین نماد معاملاتی شرکت‌ بانک پارسیان تا تاریخ ۲۸ اسفند امسال تعلیق شد و همچنین نماد معاملاتی شرکت‌های کاشی سعدی، داروسازی زهراوی، کمک فنر ایندامین، به دلیل نوسان ۲۰ درصدی قیمت سهام با سفارش‌گیری ۶۰ دقیقه‌ای مواجه بودند.