آخرین قیمت دلار پیش از امروز ۸ بهمن ۱۴۰۰

آخرین قیمت دلار پیش از امروز ۸ بهمن ۱۴۰۰
خلاصه اخبار

قیمت دلار در بازار دیروز پنجشنبه هفتم بهمن با ۰٫۳ درصد کاهش، ۲۷ هزار و ۷۷۱ تومان اعلام شده است.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار پنجشنبه هفتم بهمن با 0٫3 درصد کاهش، 27 هزار و 771 تومان اعلام شده است.

عده‌ای از کارشناسان و تحلیلگران معاملات ارزی بازار، ضمن اشاره به روند مثبت مذاکرات بر این باورند که هرچند از اخبار و سیگنال‌های روز‌های اخیر از حوالی مقر مذاکرات هسته‌ای این طور به‌نظر می‌رسد که حصول توافق نزدیک است.

اما طولانی شدن زمان مذاکرات با توجه به پیچیدگی آن توانست به تداوم حضور نرخ دلار در کانال‌های 27 و 28 هزار تومانی دامن بزند. این افراد همچنین به تلاش‌های سه‌گانه دلار در جهت عبور از هسته سخت اشاره می‌کنند. این تلاش‌ها موجب گذشتن از مرز حمایتی 27 هزار و 500تومانی در روز‌های ابتدایی هفته گذشته شد.

آنها معتقدند اخبار سیاسی در روز‌های اخیر موجب کاهش نرخ دلار تا کانال‌های 27 و 28 هزار تومانی شد. آنطور که کارشناسان می‌گویند برای ادامه روند کاهشی نرخ دلار به اخبار قطعی‌تری نیاز است.

نگاه قیمت دلار به توافق هسته‌ای در وین

به گزارش اقتصادنیوز، معامله گران بازار دلار معتقدند که قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته به دلیل سیگنال‌های مثبت برجامی از مقر مذاکرات وین درباره احتمال پیش‌نویس توافق هسته‌ای وارد فاز نزولی شد. البته آنها می گویند تا زمانی که این اسکناس آمریکایی در نقطه ی 28 هزار و 200 تومان تثبیت نشود دلار نمی تواند شانسی برای صعود چشمگیر داشته باشد. عده ای دیگر از بازیگران بازار ارز به ردپای حمایتی دولت از بورس اشاره می کردند و می گفتند که دلار دیروز به خاطر کمک به بازار سهام رشد کرد.

تحلیگران بازار دلار معتقدند در صورتی که دلار امروز به بالای خط 28 هزار تومان باز نگردد، شانس صعودی های بازار ارز بسیار کاهش خواهد یافت. تثبیت دلار بالای خط 28 هزار و 200 تومان یکبار دیگر زمینه ساز برگشت صعودی ها به بازار خواهد شد.

قیمت درهم اندکی افت کرد

قیمت درهم در بازار امروز همزمان با کاهش قیمت دلار افت کرد. درهم در بازار ارز امروز 30 تومان از عصر روز گذشته پایین تر بود و با 7 هزار و 650 تومان معامله شد. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3٫673) عدد 28 هزارو 98 تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار بالاتر بود.

آخرین اخبار بازار و قیمت دلار را در صفحه قیمت دلار تجارت‌نیوز بخوانید.