آخرین عملکرد بانک صادرات با بهبود وضعیت نسبت به مدت مشابه سال قبل

آخرین عملکرد بانک صادرات با بهبود وضعیت نسبت به مدت مشابه سال قبل
خلاصه اخبار

بانک صادرات با انتشار گزارش عملکرد اردیبهشت،تراز عملیاتی منفی ۱۶۱ میلیارد تومانی را ثبت کرد که نسبت به دوره مشابه گذشته،حکایت از بهبود قابل توجه وضعیت عملیاتی دارد.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بورس پرس، بانک صادرات که با سرمایه 17.5 هزار میلیارد تومانی، دومین بانک بزرگ بورسی بشمار می رود، گزارش عملکرد دومین ماه دوره مالی جاری را منتشر کرد.

بر این اساس،”وبصادر” در این مدت 1.01 میلیارد تومان درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی شناسایی و مبلغ 1.17 هزار میلیارد تومان سود سپرده گذاری پرداخت کرده که با این حساب در دومین ماه سال 98 تراز عملیاتی منفی 161 میلیارد تومانی را ثبت کرده است.

این در حالی است که در دوره مشابه سال گذشته، درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی 818.7 میلیارد تومان در مقابل پرداخت 1.10 هزار میلیارد تومان سود سپرده گذاری بوده و در نهایت تراز عملیاتی منفی 284 میلیارد تومانی را به دست آورده است.

حال با قیاس تراز منفی 161 میلیاردی اردیبهشت سال جاری به نسبت تراز منفی 284 میلیاردی مدت مشابه سال قبل متوجه بهبود قابل توجه در وضعیت عملیاتی بانک و احتمال مثبت شدن تراز بانک طی ماه های آتی خواهیم شد که همین امر زمینه ساز تحقق وعده مدیران “وبصادر” درخصوص سودآور شدن بانک طی سال جاری خواهد بود.

آخرین عملکرد بانک صادرات با بهبود وضعیت نسبت به مدت مشابه سال قبل
برچسب‌ها