همزمان با آماده شدن شانگهای برای خروج از قرنطینه قیمت نفت افزایش یافت

همزمان با آماده شدن شانگهای برای خروج از قرنطینه قیمت نفت افزایش یافت

به گزارش سیگنال، همزمان با آن که لیبی مجبور شد برخی از صادرات خود را متوقف کند و شانگهای آماده بازگشایی بعد از تعطیلی کووید 19 بود سرمایه گذاران نگران عرضه محدود جهانی بودند. بدین ترتیب قیمت نفت امروز افزایش یافت.

بهای معاملات آتی نفت برنت با 0.5 درصد افزایش به 113 دلار و 77 سنت در هر بشکه رسید.

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با 0.3 درصد افزایش به 108 دلار و 54 سنت در هر بشکه رسید.

لیبی اعلام کرد که نمی تواند نفت را از بزرگترین میدان نفتی خود تحویل دهد و میدان دیگری را به دلیل اعتراضات سیاسی تعطیل کرد.

آجای کدیا، مدیر شرکت مشاوره انرژی (Kedia Commodities) گفت: قطعی برق در لیبی باعث تشدید نگرانی در مورد عرضه جهانی نفت شد و همچنین تداوم بحران اوکراین، نگرانی از کاهش تقاضای چین را خنثی کرد.

آخرین ضربه به عرضه درست زمانی اتفاق افتاد که انتظار می رفت تقاضای سوخت در چین (بزرگترین واردکننده نفت جهان)  با آماده شدن کارخانه های تولیدی برای بازگشایی در شانگهای افزایش یابد. اگرچه قیمت نفت همچنان در برابر شوک های تقاضا آسیب پذیر است زیرا چین همچنان به اعمال محدودیت های سخت برای مهار شیوع کووید ادامه می دهد.

استفان اینس، مدیر عامل (SPI Asset Management) گفت: برای اینکه قیمت نفت در یک مسیر پایدار حرکت کند، بازگشایی شهرهای سرزمین اصلی برای تبدیل به یک بازگشت اقتصادی پایدار که از تقاضای نفت پشتیبانی می کند، ضروری است.

اینس اضافه کرد که قطع برق لیبی نشان می دهد که بازارهای نفت تا چه حد واکنشی صعودی به شوک های عرضه داشته اند.

احتمال ممنوعیت اتحادیه اروپا بر نفت روسیه به دلیل تهاجم این کشور به اوکراین، همچنان بازار را در حاشیه نگه می دارد.

برای مشاهده آخرین اخبار کالا و انرژی می‌توانید اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها