آتشی دیگر بر خرمن دلار

آتشی دیگر بر خرمن دلار
خلاصه اخبار

بانک‌های مرکزی صربستان و فیلیپین هم به جمع کشورهایی که با خرید طلا در حال فاصله گرفتن از دلار هستند، پیوستند.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصادآنلاین، صربستان وفیلیپین به سمت بالا بردن حجم ذخایر طلای خود روی آوردند.

این کشورها در حال تبعیت از از رویکرد برخی دیگر از کشورها نظیر روسیه و چین که با هدف فاصله گرفتن از دلار به سمت خرید طلا روی آورده‌اند، هستند.

به گزارش رسانه‌های صربستان، بانک مرکزی این کشور قصد دارند، حجم ذخایر طلای خود را تا پایان سال جاری از 20 به 30 تن افزایش دهد.

در گزارش این رسانه‌ها آمده است، بانک مرکزی صربستان همچنین ذخایر طلای خود را تا پایان سال 2020 به 50 تن افزایش خواهد داد.

روز چهارشنبه نیز بانک مرکزی فیلیپین اعلام کرد که بر اساس قانونی که اخیرا تصویب شده، شرکت‌های کوچک اکتشاف طلا که طلای خود را به بانک مرکزی می‌فروشند، از پرداخت عوارض و مالیات معاف شده‌اند.

این اقدام به عنوان راهی برای بالا بردن حجم ذخایر طلای این کشور و جلوگیری از قاچاق آن اجرایی می‌شود.

به طور کلی طی ماه‌ها و سال‌های گذشته کشورهای مختلفی در سراسر جهان به سمت ذخیره هر چه بیشتر طلا با هدف فاصله گرفتن از دلار و تنوع بخشی به ذخایر خارجی خود روی آوردند.

به گزارش شورای جهانی طلا، خرید این فلز گرانبها از سوی بانک‌های مرکزی کشورها در سه ماهه نخست سال جاری به بالاترین میزان در دوره‌های مشابه 5 سال گذشته رسیده و 68 درصد افزایش داشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.